Kolorowy Świat

Uwaga, otwiera nowe okno. DrukujEmail

Towarzystwo Przyjaciół Dzieci w Dąbrowie Górniczej 17 marca 2009 r. otworzyło świetlicę środowiskową w Zespole Szkół Specjalnych nr 6 przy ulicy Konopnickiej 36. Projekt jest finansowany przy udziale środków Urzędu Miejskiego w Dąbrowie Górniczej. „Kolorowy Świat”, bo tak nazywa się nowa placówka, objęła opieką 30 dzieci z pobliskich dzielnic. Są pod pieczą wykwalifikowanej kadry wychowawców, psychologa i pedagoga.
 
Wydajnej pomocy udzielają wolontariusze z dąbrowskich szkół średnich, między innymi z ZSZ nr 2. Wychowankowie aktywnie spędzają czas w świetlicy. Przy pomocy opiekunów odrabiają lekcje i wyrównują zaległości w nauce.. Uczestniczą w zajęciach plastycznych, muzycznych, kulinarnych oraz w pracowni komputerowej. Rozwijają sprawność fizyczną, biorąc udział w zajęciach sportowych. Do atrakcji można zaliczyć wyjścia do Multipleksu na seanse filmowe oraz cotygodniowe wizyty w dąbrowskim Aquaparku.
 

W planach są wycieczki autokarowe, piesze wyprawy i imprezy kulturalne. Świetlica ma do dyspozycji salę gimnastyczną i salę komputerową ZSS nr 6. Na dzieci codziennie czeka posiłek. Nieocenioną rolę w zajęciach świetlicowych mają psycholog i pedagog, którzy rozmawiają z dziećmi i pomagają w rozwiązywaniu  problemów. W planach Zarządu Towarzystwa Przyjaciół Dzieci jest poszerzenie programu działania świetlicy środowiskowej „Kolorowy Świat”, aby dzieci z rodzin biedniejszych miały możliwość zorganizowania wolnego czasu i uzyskania pomocy w uzupełnianiu zaległości szkolnych.
 
Tej organizacji możesz przekazać 1% swojego podatku za rok 2008 - zobacz jak
 
Kontakt:
Towarzystwo Przyjaciół Dzieci o/m Dąbrowa Górnicza.
41-300 Dąbrowa Górnicza,
ul. 3-go Maja 22 p.211
tel.: 32 262-29-75
 
Projekt finansowany przy udziale środków Urzędu Miejskiego w Dąbrowie Górniczej
 
 
logo Zielone Zagłębie